Wirusy i niechciane oprogramowanie
Rate this post

Wirusy i niechciane oprogramowanie serwis komputerowy Toruń

Częsta przyczyną uszkodzenia komputera jest szkodliwe oprogramowanie ogólnie nazywane Wirusy i niechciane oprogramowanie serwis komputerowy Toruń. Można je nabyć przez zarażony plik, niechciany mail(spam), podejrzane strony internetowe albo zarażony pendrive (pamięć przenośną). Nasz serwis komputerowy może pomóc ci w zabezpieczeniu komputera przed wirusami lub wyleczenia go z infekcji. Objawami zawirusowania naszego komputera mogą być powolna praca komputera, wyświetlanie reklam, uszkodzone pliki, nie uruchamiający się system.

malware-297722_1280 Wirusy i niechciane oprogramowanie serwis komputerowy Toruń

Najczęstsze rodzaje szkodliwego oprogramowania:

  • Wirusy: tak jak prawdziwe potrzebują programu nosiciela który infekuje
  • koń trojański (trojan): podszywają się jako inne pliki, powodujące duże szkody w komputerze
  • adware: niechciany program który często instaluje się z innymi programami odpowiada za wyświetlanie reklam, pasków w przeglądarce (toolbarów), ogólnie spowalnia prace komputera.
  • Malware: powoduje złe działanie systemu, zbiera informacje o użytkowniku lub daje dostęp do prywatnych plików użytkownika hakerowi. Malware jest wirusem który ciężko wykryć często działa w ciszy ukryty w systemie by szpiegować użytkownika.
  • Robak: najczęstszy rodzaj wirusa robaki niszczą pliki użytkownika, systemowe albo odpowiedzialne za uruchomienia komputera.
  • Keylogger: rodzaj wirusa który potrafi przechwycić wszystko co napiszemy na klawiaturze, program ten często zapisuje je w pliku na dysku lub wysyła mailem do osoby który go wysłała ofierze.
  • Exploid: Program ten wykorzystuje luki w systemie i w programach, umożliwia hakerowi przejęcie komputera.

monster-426994_1280 Wirusy i niechciane oprogramowanie serwis komputerowy Toruń

By chronić się przed wirusami warto posiadać zainstalowany pakiet antywirus plus firewall. W przypadku gdy już dojdzie do zarażenia komputera szkodliwym oprogramowaniem nie panikuj, nasz serwis komputerowy pomoże ci uporać się z wirusami. Skutecznie usuniemy wirusy oraz postaramy się oby ochronić twoje pliki przed zniszczeniem.