Twój laptop się przegrzewa?
Rate this post

Twój laptop się przegrzewa? – serwis komputerowy Toruń

Dzisiejsze coraz cieńsze mniejsze komputery typu laptop, netbook, notebook (czy inaczej nazywane marketingowo sprzęty) dzielą wspólną wadę: przegrzewają się.

Dzieje się tak głównie dlatego że w procesie miniaturyzacji w celu oszczędzenia miejsca pozbawiono CPU i GPU oraz innych grzejące się układy takich jak przetwornice i układy BGA radiatorów. Zastępując je jednym “radiatorkiem” chłodzonym małym wiatraczkiem, który w większości przypadków zaciąga powietrze z dołu obudowy i wydmuchuje przez kratkę umieszczoną z boku obudowy.W czasie użytkowania większość ludzi nie zdaje sobie sprawy że kładąc laptopa na kocu, kołdrze czy innej miękkiej powierzchni zatyka wlot a nieraz wylot układu chłodzenia. Co może doprowadzić do przegrzewania. Wspomniany “radiatorek” z potrzeb miniaturyzacji ma bardzo blisko siebie ułożone żeberka które bardzo szybko zatykają się kurzem (zd1 zd2).

zd1 porady Twój laptop się przegrzewa? - serwis komputerowy Toruńzd2 porady Twój laptop się przegrzewa? - serwis komputerowy Toruń

W takim przypadku konieczne jest wyczyszczenie radiatora które w większości przypadków wiąże się z rozkręceniem laptopa wraz z wyciągnięciem płyty głównej (Najlepszym rozwiązaniem przekazać komputer do serwisu,  podejmowania samodzielnych prób wykonania tej operacji  wymaga wiedzy i umiejętności od użytkownika).

Zbagatelizowanie tych objawów może doprowadzić do zatarcia wiatraczka oraz w najgorszym przypadku uszkodzeniu komputera, którego naprawa będzie wymagała wymiany płyty głównej.
Nasz serwis oferuje kompleksowe czyszczenie układów chłodzenia wraz z wymianą pasty termo przewodzącej.

Zapraszamy do zapoznania z ofertą naszego serwisu komputerowego Toruń